Vysypat koš ve Windows nestačí. Jak trvale odstranit data?

Přesunout soubor do koše a následně vysypat koš opravdu nestačí, a to ví dnes už mnoho uživatelů počítače. Soubory je možné znovu obnovit a začít je používat. Pokud tedy mažete citlivá data, tak je lepší používat kvalitní nástroje pro jejich trvalé odstranění.

AKTUALIZOVÁNO 24.2.2020:

Společnost Avast skrze svou sesterskou společnost Jumpshot prodávala uživatelská data. Dle mého názoru se tedy jedná o nedůvěryhodnou společnost.

Pro bezpečné mazání dat tedy doporučuji vyzkoušet jiný nástroj. Zkuste třeba Hardwipe – článek o nástroji.

_____________________

Kvalitních nástrojů je však opravdu málo, a to jen kvůli tomu, že většina je vyvíjena pro prastarý systém Windows XP. Jiné jsou však podvodné a když už na nějaký kvalitní narazíte, tak se většinou jedná o celkem drahý špás.

Vyzkoušel jsem však nástroj “Skartovač dat” od společnosti Avast. Ta se nachází v Premium verzi antivirového programu, který má mnoho užitečných nástrojů. Můžete trvale odstranit libovolný soubor, celý disk např. USB flash disk/externí disk či všechny již odstraněné soubory z koše.

Nejedná se o službu zdarma, ale můžete si aktivovat dvouměsíční zkušební lhůtu a všechny již odstraněné soubory během této trvalé lhůty trvale odstranit. Po uplynutí dvou měsíců můžete za službu zaplatit, nebo ji deaktivovat a program odinstalovat. Je to jen na Vás, ale nástroj rozhodně doporučuji alespoň vyzkoušet.

Ke stažení:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*